HTC’den Dev Satış

HTC’nin maddi alanlarda sıkıntı çektiğini hemen hemen herkes biliyor diyebilirim. Beklenilen büyümeyi beceremeyen Tayvanlı üretici HTC Çin’de ki fabrikasını satışa çıkardı. Dünya üzerinde satışlarında beklenilen rakamı yakalayamayan firma küresel çapta küçülmeye gitti ve yaklaşık olarak %15 küçülerek – 2200 kişiye tekabül ediyor- maliyetlerini düşürmeye çalışıyor.

Çin’de ki 146 bin metrekarelik fabrikasını Çin’in yerli bir şirketine satışı gerçekleştirilecek. Bu sayede kendisine kaynak yaratmayı düşünen HTC 2009 yılında hizmete girmişti. Fakat istediği etkiyi yaratamayan ve tutulmayan telefonları ile zarar etmeye başladılar Çin pazarında ki payını artırmak isteyen Tayvanlı üretici beceremedi ve rekabetten uzak kalarak küçülme kararı kaldı.

2009 yılında yaklaşık olarak 32 milyon dolarla sektöre giren marka hakkında ki bu bilgi Çin’in bir dergisinde yayınlandı. Henüz bir açıklama yapılmasa da böyle bir satışın olacağı herkes tarafından tahmin ediliyordu. Maliyetleri azaltma çabalarına giren marka bu şekilde bir kaç satış daha yapmayı da planlıyor diyebiliriz.İlerleyen günlerde ne gibi bir mali tabloyla karşılaşacak HTC izleyip görelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir