Hükümetin Memura Yeni Teklifi

Memur zammı için toplu görüşmelere başlanılan dönemde hükümet kanadından yeni bir teklif geldi. Geçtiğimiz günlerde ilk teklifini veren ve 2016 yılında yüzde 4+4, 2017 yılında ise yüzde 3+3 şeklinde veren hükümet ufak bir artış daha yaparak 2016 yılında ki zam teklifinin ilk 6 ayında ki yüzde 4’ü 5 yaptı. Yani önümüzde ki yıl yüzde 5+4 şeklinde bir teklif sundu. 2017 senesi için herhangi bir değişiklik yapmayan hükümet bu yıl için yüzde 3+3’lük teklifini değiştirmedi.

Görüşmelerin sürdüğü şu günlerde sendikalardan nasıl bir dönüş gelecek merak konusu. Muhtemelen kabul edilmeyecek olan bu teklifte tekrar bir revizyona gidilmesi istenecek. Sendikalar maaşa yüzde yansımasının dışında bir kaç daha istekte bulundu. Taban aylığa eklenecek ücret artışı ve öğretmenler için nöbet ücreti. Özellikle öğretmenlerin nöbet ücretleri üzerinde çalışılma yapılıyor. Çünkü öğretmenlerimiz okul bahçesinde veya içerisinde nöbet tutarken herhangi bir ücret almıyor.

Bakalım bu istekler hükümet tarafından nasıl bir cevap bulacak. 22 ağustos gibi bitmesi beklenilen görüşmelerde son adımlar atılıyor. Yani 4-5 gün içerisinde memurların iki yıllık maaşları belli olacak. Hükümet veya sendika kanadından gelecek diğer gelişmeleri sizlere anında aktaracağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir