İngiltere’den Fosil Yakıtların Sonunu Getirecek İcat

Bildiğiniz üzere dünyanın en popüler güçlerinden bir tanesi petrol. Petrol için ülkeler birbirlerini yiyecek hale geldi ve bildiğiniz üzere ABD-Irak arasında ki çatışmanın tek sebebi de petrolden başka bir şey değildir. Ve bunun için daha çok kan ve gözyaşı döküleceğini az çok tahmin edebiliyoruz. Neyse lafı fazla uzatmadan konuya girelim. İngiltere’de yapılan çalışmalarda elektrikli arabalar artık popüler olmaya başlayacak. Çünkü gerçekten geniş çaplı ve çok faydalı bir çalışmaya imza attı İngiltere. Arabalar seyir halindeyken şarjlarını doldurabilecek. Evet yanlış duymadınız arkadaşlar. Elektrikli araçlar yolda giderken kendi kendine şarj olacak. Bu sayede hem şarj süresinden hem de akü maliyetleri bir hayli azalacak.

En büyük faydası da fosil yakıtların sonunu getirecek olması. Peki bu nasıl olacak ? Cevap çok basit yukarıda bahsettiğimden yola çıkarsak. Elektrikli araçlar seyir halindeyken şarj dolumu gerçekleşirse büyük bir maliyetten ve zamandan kar edilecek. Bu sayede de elektrikli araçların kullanımı bir hayli artacak ve fosil yakıt olan petrol kullanımı büyük ölçüde azalacak. Hem çevre kirliliği hem de petrol rekabetinden oluşan bütün zararlar sona erecek. Umarız bu araştırmaya daha büyük kuvvetler el atmaz ve umduğu başarıyı sonuna kadar götürür. Dünya üzerinde hiçbir iyi iş cezasız kalmaz lafından yola çıkarak ne kadar da umutsuz olsakta ufak bir ışık bizlere yetecektir.

18 ay boyunca deneme sürüşleri yapılacak çalışmalarda başarılı sonuç çıkarsa eminim bir anda elektrikli araçları yollarda daha çok görebileceğiz. En çok sevindiren şey ise enerji ihtiyacına faydası olacak ve fosil yakıtların bitirilmesi sağlanacak. Umarız beklenilen çalışma başarı ile sonuçlanır.