Instagram’da Canlı Yayın Videolarınızı Kaydedebileceksiniz

Instagram’da Canlı Yayın

Instagram, birkaç ay önce Hikayeler özelliğini getirmişti. Ondan sonraysa Facebook’takine benzer bir Canlı Yayın özelliği getirdi. Getirilen bu iki özelliği de Instagram kullanıcıları çok sevdi. Fakat kullanıcılar canlı yayın yaptıkları zaman videoları kaydedememekten şikayet ediyordu.

Instagram kullanıcılarının bu şikayetlerini şirket dinlemiş olacak ki kullanıcılarına yaptıkları canlı yayından sonra canlı yayın videosunu kaydetme özelliği getirdi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar canlı yayınlarını bitirdikten sonra yayını telefonlarına kaydedebilecekler. Yalnız yapılan canlı yayın kullanıcıların Instagram hesabında kaydedilmeyecek. Fakat isteyenler sonradan canlı yayınlarını paylaşabilirler.

Instagram canlı yayınınızı kaydetmek için yayını sonlandırdığınız zaman gelecek olan ekranda sağ üst köşede yer alan Kaydet seçeneğine tıklamanız gerekir. Bu seçeneğe tıklamadığınız takdirde canlı yayın videonuz kaydedilmez ve sonsuza kadar silinir.

Canlı yayın videoları kaydedildiği sırada videonuza gelen yorum ve beğeniler kaydedilmez sadece videolar kaydedilir. Videoları sadece canlı yayını yapan kişi kaydedebilir bu yüzden videonuzu başka birinin kaydetmesinden korkmanıza gerek yok.

Instagram’ın bu özelliği getirmesi kullanıcılar çok fazla istiyordu. Bu kullanıcıların eğlenceli canlı yayınları sonsuza kadar yok olmayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir