iOS’u Android’e Çevirme

iOS’u Android’e Çevirme

IOS işletim sistemi kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden biri de kısıtlı uygulamaların sunulmasıdır. iPhone serisinin tüm cep telefonlarında kullanılan IOS işletim sistemine yeni görünüm kazandırmak isteyenler için yüz güldürecek bir haberi sunmak istiyoruz.

Android işletim sistemine göre oldukça kısıtlı bir mobil işletim sistemi olan IOS da yeniliklere imza atarak kullanıcılarını rahatlatacak yeniliklere doğru ilerlemeye başladı. Tema değişikliğinde bile kullanıcılarını çok zor handikaplardan geçiren IOS, Jailbreak ile gelen Tweak’ler sayesinde artık kullanıcılarının daha rahat istediklerini yapmalarına olanak sunuyor.

Jailbreak’lı iPhone kullanıcıları için sunulan Andrios isimli Tweak ile cep telefonunuza Android işletim sistemi görünümü kazandırabiliyorsunuz. Kullanıcıları tarafından oldukça olumlu karşılanmasını beklediğimiz bu adım ile büyük ölçüde değişim yapmak isteyenlerin işi kolaylaşacak. Yeniliklerde daha farklı getirdiği özellikler hakkında şimdilik çok fazla bilginin olmadığını söylememiz gerekiyor. Ancak kısıtlı bir işletim sisteminin böylesine bir adım atması bile alkışlanacak türden diyebiliriz. Yakın zamanda bakalım rekabet piyasasında pay almak adına Apple firması yetkilileri neler yapacaklar hep birlikte göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir