iPhone 6’da XP Çalışması

iPhone 6’da XP Çalışması

Son zamanlarda internet fenomeni olmaya başlayan Apple’in çiçeği burnunda akıllı cep telefonu İphone 6 satışa sunuldu bile. Çok fazlasıyla satılan telefon, bu günlerde satış rekorları yerine dalga konusu olmaya başladı. “Bükülebilen telefon” diye dalga konusu olan telefonun neden bu hale geldiği ise, test sonuçlarından dolayı kızan Apple’in bir muhabiri test merkezine davet edilmesiyle suçlusunun Windows XP olduğu görüldü.

İlk habere baktığınızda elbette siz de şaşıracaksınız. Ancak bunun doğruluğunu size kanıtlayacağız. Bilindiği üzere Windows XP çıkalı tam 10 yıl oldu. Bundan da daha kötü olanı ise XP’nin sahibi Windows, işletim sistemini resmen kendi kaderine mahkum ederek artık güncellemiyor ve bunu aylar öncesinde duyurmuştu.

Haberin asıl detayına gelecek olursak, röportaj için giden muhabirin fotoğraf karelerinde görülen detay. Apple’nin test merkezinde çekilen bu resimde görülen test bilgisayarının kullandığı işletim sistemi Windows XP. Şimdi siz düşünün. 10 yıl önce çıkartılan bir işletim sistemi ile akıllı bir telefonun testi yapılırsa ne olur? Tabir caizse “kelin ilacı olsa sürer kendi başına” gibi ironi bir durum ortaya çıkar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir