iPhone 7 Teknik Özellikler

Cep telefonu teknolojisinde adeta bir teknoloji devi olan iPhone yeni telefonu olan iPhone 7 ile yine teknoloji dünyasını salladı diyebiliriz. Karşımıza yeni renklerle ve yeni özelliklerle gelen IPhone kullanıcılarına farklı deneyimler yaşatacağa benziyor.

iPhone 7’nin özelliklerine bakacak olursak; iPhone 7 iki farklı siyah renkle piyasa sürülüyor. Bu siyah renkteki iPhone’ların biri Jet Black diğeri ise sadece Black ismi ile karşımıza çıkacak. İki farklı siyah renginin dışında altın, gri ve altın pembe renkleriyle de karşımıza çıkacak olan IPhone 7 Home tuşunda da değişiklik yaptı. Home tuşuna gelen özellik ise basınca duyarlılık özelliğidir. Artık Home dışına uyguladığımız baskıya göre farklı tepkiler alabiliriz. Diğer bir eklenen özellik ise herkesin iPhone’lar da olmasını istediği toz ve su geçirmezlik özelliğidir.

iPhone 7’nin kamerası da HD özelliğiyle geliyor. Ön kamera 7 megapikseldir. Arka kamera ise 12 megapikseldir. iPhone zoom yaparken görüntü kalitesinin düşmesine engel olmak içinde çift kamera kullanmıştır. Siz fotoğrafınızı çekerken hangi kameranın kullanılması gerektiğine ise telefnunuz karar verecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir