İSPARK Otoparklara Şarj Üniteleri Kuracak

İSPARK, yaptığı son hamleyle beraber elektrikli araç üreticileriyle işbirliği yaparak açık ve katlı otoparklarına şarj üniteleri koydu.

İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin kuruluşu olan İSPARK büyük bir projeye adım atarak otoparklarına elektrikli araçlar için şarj ünitesi kuruyor. İSPARK bu konuda elektrikli araç üreticileri ile iş birliği yaptı ve kent genelindeki katlı ve açık otoparklarına şarj üniteleri koymaya başladı.

HER ŞEY SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN

İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut yaptığı açıklamasında İstanbul’un gelişmiş olan şehirlerle yarıştığını ve bütün dünyaya örnek projeler geliştirdiğini belirtirken, çevre dostu olan elektrikli araçların kullanımının artırılması için şarj istasyonlarına İSPARK otoparklarına yer vereceklerini belirtti. Nurettin Korkut açıklamasında, bu çalışmayla beraber sağlıklı bir çevre oluşmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Her park alanına yerleştirilen üniteler aynı anda iki araç şarj edebiliyor. Şarj ünitelerinden şarj doldurma işlemini ise kullanıcılar kredi kartları ve İstanbul Kart gibi ön ödemeli kartlarla ödeyebilecekler. İSPARK bütün açık ve katlı otoparklarda bu üniteleri yaygınlaştırmak için fizibilite çalışmalarına devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir