İtfaiye Araçları

Herhangi bir yangın sırasında itfaiyeyi arayarak yardım talep ederiz. İtfaiye kendilerine özgü olan araçlarıyla yangın söndürme işlemi yapar. Ülkemizde itfaiye araçları üretimi konusunda kalitesini belli etmiş ve bu konuda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında itfaiye araçları konusunda güvenilirliğini belli etmiş olan Volkan Grup “Tehlike altında hislerinizi biliyoruz” sloganıyla 1974 yılından beri yoluna devam ediyor.

Volkan Grup 1974 yılında İzmir Gaziemir’de 50 metrekare bir alanda 8 kişi tarafından itfaiye aracı üretimine başlamıştır. Firma her geç gün gelişmiş ve 1978 yılında kendi yangın pompasını üretmeyi başarmıştır. Firmanın başarıları bununla sınırlı kalmamış Türkiye’de ilk 18 metre hidrolik merdivenli araç üretimini de başarmıştır. Bu araç hala kullanımdadır. Volkan Grup 2000 yılında katıldığı dünyanın en büyük itfaiyecilik ve yangın güvenliği fuarı olan Interschutz’da ilk siparişini almıştır ve bu şekilde pazarda nasıl bir güce sahip olduğunu göstermiştir.

Volkan Grup günümüzde şehir tipi itfaiye araçları, merdivenli itfaiye araçları, havaalanı itfaiye araçları ve kırsal ve arazi itfaiye araçları üretmektedir. Aynı zamanda komponentler de üreten Volkan Grup çalışanlarına kariyer yapabilecekleri imkanlarda tanımaktadır. Firma maddi kaygılar gütmeyerek ilk öncelik olarak müşteri memnuniyetini önde tutmaktadır. Aynı zamanda firma araçlarında her zama son teknolojiyi kullanarak ve yeni teknolojiler üreterek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Volkan Grup hakkında bütün detaylı bilgiyi firmanın kendi resmi internet sitesi volkan.com.tr üzerinden de görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir