İlgi Çekici CV Nasıl Hazırlanır?

Kaliteli CV Nasıl Hazırlanır? ( Curriculum Vitae )

Her iş hayatının en temelinde gerekli olan şey CV hazırlamaktır. CV, kişinin iş geçmişini tecrübesini, yaptıklarını ve yapabileceklerini anlatan bir belgedir. Diğer adıyla kişinin özgeçmişi de denebilir. CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken en temel hususlar, sözleri uzatmadan, açık ve anlaşılır bir dil ile yazmaktır.

Bunu yaptığınız zaman ortaya kaliteli bir CV çıkar. Yine kaliteli CV nasıl hazırlanır? Sorusuna yanıt verirken, kendinizden bahsederken, özelliklerinizin başvuru yapacağınız iş ile alakalı kısmına özen göstermeniz gerekiyor. Mesela bir bilgisayar kullanıcısı iseniz ve başvuru yapacağınız iş yerinde istenen şartlar arasında bilgisayar kullanıcılığı aranıyorsa, kullandığınız tüm programları yazmanız sizin adınıza daha yararlı olacaktır. Bununla birlikte kullanmasını bilip de belki gündemde olmayan bir programı da mutlaka yazın. Çünkü iş yerlerinde bazen anlamadığınız şekilde o programa ihtiyaç duyulabilir.

CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken önemli etkenlerden biri daha, akıcı bir üslubun kullanılmasıdır. Yine bu okuyucunun aklında daha iyi canlanmanız açısından oldukça önemli bir yer tutar. Kısacası kendinizi tanıtırken uzatmadan net ifadeler kullanmanız faydanıza olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir