Köpek eğitimi Avcılar

Köpek eğitimi Avcılar

Uzun araştırmalarım sonucunda Avcılardaki en kaliteli Köpek eğitimi Merkezini bulmuş bulunmaktayım. Yerli ve yabancı eğitmenleri sayesinde köpeğinizdeki tüm problemleri çözmek mümkün bu hizmeti Avcılar Positive Dogs Köpek eğitim Merkezinde alabilirsiniz. Bu kurumun eğitimleri Ömür boyu olup, Sertifikalı eğitmenler tarafından köpeğiniz eğitim alır. Ayrıca eğitmenler köpek ile aranızdaki iletişimi en üst düzeye çıkarmak için sizinle sürekli diyalog içinde olur ve danışmanlığınızı yapar. Profesyonel eğitmenler tarafından aldığınız destek sayesinde köpeğiniz ile aranızdaki iletişim hat safhaya çıkar. Bu kurumun Eğitim paketleri mevcuttur.

Eğitim Paketleri
-Temel eğitim
Temel İtaat Eğitimi nedir?

Adı üstünde eğitimlerin en başı ve temelidir. Köpek eğitiminin ilk adımıdır.

İstanbul Köpek Pansiyonu Temel itaati öğrenememiş bir köpek hiçbir şekilde, İleri itaat ve diğer eğitimleri alamaz. Temel itaat tasmalı eğitimdir. Tasma takılı olduğu sürece köpeğinizin sizin kontrolünüz dışına çıkmaması ve dikkatin hep sizin üstünüzde olmasını sağlar. Eğer köpeğinizde herhangi bir davranış ve karakter bozukluğu yok ise eğitim 1 ay içinde tamamlanır.

Temel İtaat eğitimin de öğretilen komutlar
Takip et, Otur-Bekle, Yat-Beklet, Yat, Gel, Otur, Aferin, Hayır
Yat:
-Komut verildiğindeköpeğiniz gelip sol tarafınıza yatar.
Otur:
-Komut Verildiğinde sol tarafınıza ayak hizanızı geçmeyecek şekilde oturur.
Yat-Bekle:
-Sırası ile bu komutu verdiğinizde, Siz ikinci bir komut verene kadar, yatar pozisyonda kalır.
Takip et:
-Bu komut tasma ile verilir, sol bacak hizanızdan, size ayak uydurarak yürümesi. Siz koştuğunuzda koşması, durduğunuzda durması, tempolu yürüdüğünüzde sizle birlikte tempolu koşması sağlanır. Gezerken başka bir canlı varlık kedi, köpek, böcek gördüğünüzde tasmayı çekiştirmez.
Hayır:
Köpeğinizde evde veya dışarda havlayabilir, Bu havlamalar önemli veya önemsiz olabilir. Eğer yapmasını istemediğiniz birşey ise, Böyle bir durumu hayır komutu vererek durdurabilirsiniz, sonrasında Aferin komutu verip bunu pekiştirebilirsiniz.
Aferin:
Eğitimdeki en önemli komut sayılabilir. Doğru birşey yaptığında köpeğinize aferin derseniz, doğru birşey yaptığını anlar ve o davranışı tekrar yapmak ister.
Önemli Not:
Temel itaat eğitimi boyunca ve sonunda, Köpeğiniz yukarda verilen bilgileri sadece tasma ile yapar. Eğer tasmayı çıkardıktan sonra aynılarını yapmasını istiyorsanız ileri seviye itaat eğitimi aldırmanız lazım.

İleri itaat eğitimi

kopekpansiyonu.org Temel eğitimi başarılı bir şekilde bitirmiş köpekler, İleri itaat eğitimine katılabilirler. Köpek eğitiminin ikinci adımıdır. İleri itaat eğitimi tasmasız yapılır. Tasmanın takılı olup olmaması bu eğitimden sonra tüm komutları uygular. Eğer köpeğinizde herhangi bir davranış ve karakter bozukluğu yok ise eğitim 1 ay içinde tamamlanır. İleri eğitimi her köpek alabilir ırk farkı yoktur.

İleri itaat eğitiminde öğretilen komutlar

Temel itaat eğitiminde bulunan komutları tasmasız yapması öğretilir. Bunun yanı sıra aşağıdaki çalışmalar yapılır;

Yabancıya gitmeme:
Eğer köpeğinizi biri çağırır, ilgisini çekmek ister veya mama ile kandırmaya çalışsa bili karşıdaki kişiyi görmezden gelir ve kesinlikle gitmez.

Aport (Geri Getirme):

-Çoğunlukta olan köpek sahipleri bu komut ile köpeği ile oynayarak çok zevkli vakitler geçirebilirler.

Yat-Bekle(uzun):

Özellikle dışarıda olduğunuz saatlerde cafe, resturant, çay bahçesi aldığı komut sayesinde siz kalkana kadar yanınızda bekler ve yatar.

Uzaktan komut:

Aranızda tasma olmadan uzak mesafelerden komutunuzu dinlemesidir. Örnek olarak 15-20 metre uzaklıktaki köpeğinizde daha önce öğretilen komutlardan birini söylerseniz, komutu sorgulamadan yerine getirir.

Yabancıdan yemek yememe:

Köpek Pansiyonu Son zamanlarda köpek sahiplerinin en çok korktuğu olay olan köpek zehirlemesi, ya da yerden yediği meşrubatlar yüzünden zarar görmesidir. Bu eğitim sayesinde köpeğiniz bulunmadığı bilmediği ortamlarda hiçbir şekilde yemek yemez. Köpeğinizde bilmediği biri et veya meşrubat vermeye çalıştığı zaman köpeğiniz bu ikramı reddeder.

Tuvalet eğitimi

Tuvalet eğitimi özellikle yavru köpeklerin sorunudur. Köpeğiniz evde tuvaletini nereye yapacağını bilmediğinden, tuvaleti geldiğinde bölge ayırt etmeden, evde olan herhangi bir yere yapabilir. Yapılan araştırmalar sonucu birçok zavallı köpeğin bu sorun yüzünden geri verildiği barınaklar teslim edildiği gözlenmiştir.
Neler öğretiliyor:

Tuvaleti geldiği zaman size işaret vermesi uyarması, sizin isteğinize bağlı olarak söylediğiniz bölgeye yapması. 4 seansta bu problemden eser kalmaz. Burada önerdiğim gibi üstte bilgilerini verdiğim kurum Avcıların en iyisidir, tabi ki başka kurumlardan vardır fakat aynı şeyler öğretilecektir ve aynı süreçten geçirilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir