KPSS Sınavlarına Hazırlanırken

KPSS Sınavlarına Hazırlanırken

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans ve lise mezunları için kayıtlar önümüzdeki hafta başlıyor. Tabi bunun bir detay olduğu kadar, geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamaya göre bundan sonraki senelerde KPSS sınavının yapılmayacağı, bunun yerine her bakanlık kendi ihtiyacına göre sınav yapacağı şekilde bir karar alınmıştı. İşin daha açık kısmını söyleyecek olursak, KPSS sınavına girmek isteyenler için bu sene son şans olabileceği yönünde.

Sınav kayıt zamanının yaklaştığı bu günlerde, hazırlık yapanlar için birkaç öneride bulunmak gerekiyor. Son sınav olmasından dolayı, KPSS sınavı şansı bir daha bu şekilde olmayacak. Bu nedenle hazırlıklarınızı tam detaylandırarak hazırlık yapmanızda fayda var. Öncelikle ders çalışırken, geçmiş dönem KPSS sınav sorularını gözden geçirmenizde fayda vardır. Matematik alanında başarılı olanların şansları sözelcilere göre daha fazla.

Ancak sözel alanından KPSS’ye girecek olanların çok daha sıkı bir şekilde çalışmaları gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor. Öncelikle sakin bir ortamda ders çalışmayı ihmal etmeyin. Bununla birlikte, tarih, coğrafya, genel kültür konularını iyi bir şekilde gözden geçirmeniz gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Yine de tüm bunlarla birlikte sınavın her şey olmadığını söylemekte fayda vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir