Kredi Kartı ile Hayatınızı Kolaylaştırın

Kredi Kartı ile Hayatınızı Kolaylaştırın

Kredi kartı kullanımı her ne kadar riskli görülse de günümüzde zorunlu bir ihtiyaç gibidir. Öyle ki, birçok yerde de hayatımızı kolaylaştırmayı başarır. Kredi kartlarının hayatımızı kolaylaştırdığı temel noktaların bir kez daha üstünden geçmek de fayda var.

Kredi kartlarının sunduğu en önemli avantaj güvenliktir. Cebinizde para ile dolaşmak her zaman risklidir. Örneğin paranızı düşürdüğünüzde paranın size ait olduğunu gösterir bir şey yoktur ancak kredi kartınızı düşürdüğünüzde sizin dışınızda bir başkasının kullanması teknik olarak mümkün değildir. Özellikle son dönemde PIN kullanımı sayesinde kredi kartlarının güvenliği daha da arttırıldı.

Kredi kartlarının bir diğer avantajı ise, sundukları “hediye puan”, “seyahat mili” ya da “indirim” kampanyaları sayesinde sağladığınız faydadır. Özellikle hediye puan sayesinde bazı alış verişlerinizi bedava getirmeniz de mümkün olabilir.

Kredi kartlarının yurtdışında kullanılabilir olmaları ise seyahat severler için son derece önemli bir özelliktir. Kredi kartınız olduğunda her gittiğiniz ülkenin parasını seyahate çıkmadan önce almak zorunda kalmazsınız.

Acil ihtiyaçlarınız için kredi kartınızı kullanarak nakit avans veya taksitli nakit avans kullanımı ise kredi kartlarından sağlanan bir diğer faydadır. İhtiyaçlarınızı kredi kartınızın nakit avans limiti dahilinde kartınızdan karşılayabilir, ödemesini de bütçenizi aşmayacak taksitlerle rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bu özellik sayesinde hem kişisel planlamanızı hem de finansal planlamanızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kredi kartının hayatımızı kolaylaştıran özelliklerini saymakla bitiremeyiz. Özellikle önümüzdeki 10 yıl içinde piyasaların“nakitsiz” bir hale geleceğini düşünürsek, bankaların kredi kartları için bu kadar yatırım yapmalarının boşa olmadığını anlarız. Dolayısıyla, bu duruma hazırlıklı olmak için, kredi kartı ile onunla dost olmak ve de nimetlerinden faydalanmakta yarar var!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir