Kredi Kartı Takla Attırma

Kredi Kartı Takla Attırma

Kredi Kartı kullanıcıların başvurduğu yollardan biridir kredi kartına takla attırma işlemi, Ancak kredi kartı takla attırma yasal mı? Başka yolu var mı? Diye kimse araştırma zahmetinde bulunmaz, gider tefeciye kredi kartını verir ve takla attırmasını ister, tefeci de borcunu ödedikten sonra kendi faiz oranını ekler kartı tekrardan sahibine verir, Kart sahibi borcu oranında belli bir faiz oranında tekrardan borcu artar, ve elde ettiği tek güzel şey kredi kartı borcunu bir ay ertelemiştir. Daha fazla borcuyla birlikte bu işleme takla attırma işlemi denir.

Kredi kartı kullanıcıları bu hizmetin yararlı bir hizmet olduğunu zannetmektedir. Ancak bu işlem yasadışı olup, bu işle müştegal kişilere  tefeci adı verilmektedir. Eee kredi kartı borcum var ve ödeyemiyorum ne yapmalıyım sizce, yasal takibe düşsem daha iyi mi soracak olan bir çok kişi çıkacaktır eminim, Ancak vereceğimiz cevapta var, Eğer kredi kartı borcunu ödeyemiyorsan neden başka yolları araştırıp daha kolay ve faizsiz bir işlem yapmıyorsun. Öğreğin bir çok bankanın ekstre atlat hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmet bankalar tarafından verilmekte, ve bir çok banka bunu 6 aya kadar sürdürmektedir. (Bkz Garanti bankası kredi kartı ekstre atlat hizmeti) Garanti bankası müşterilerine borçlarını ödeyemediği aylarda ekstre atlat hizmeti ile ücretsiz olarak kullanmakta ve bu hizmeti 6 ay art arta kullanabilirsiniz hem de ücretiz bir şekilde, Ayrıca kredi kartı borcunu hiçbir zaman ödeyecek durumda değilmisiniz? O zaman bankaların kredi kartı borcu yapılandırma hizmetlerine başvuru yapınız. Kredi kartı borcu yapılandırma hizmeti ile kredi kartlarınızın borçlarınız taksitlendirerek ödeyebilirsiniz.

Bankalar sizin kartınızı yapılandırmaması durumunda ise birçok banka tarafından verilen borç transferi kredisi ile borçlarınızı başka bankalardan alacağınız kredilerle kapatabilirsiniz. Bor transferi kredisi hemen hemen bütün bankalar tarafından verilmekte, bu kredi ile diğer bankalarda ki kredi, kredi kartı borçlarınızı tek bir bankaya aktararak bu borçları kredi ile ödemeniz olanağı sunuyor.  Eğer yapacak hiçbir işleminiz olmaması durumunda bu krediye başvurarak borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Unutmayın Kredi kartına takla attırma işlemleri yasal olmamakla birlikte sizi tefecilerin eline düşürür ve her ay borcunuz artarak karşınıza çıkar. Bununla baş etmenin yolu yoktur. Bunun için kredi kartınızı birkaç ay erteleyip daha sonra borcunuzu ödeyeceksiniz bankaların ekstre atlat hizmetlerinden yararlanın, eğer borcu ödeme gibi bir imkanınız yoksa kredi kartı borç yapılandırma hizmetinden yararlanın, Eğer böyle bir imkanda tanınmaz ise borç transferi kredisi ile borçlarınızı kapatabilirsiniz. Bu yazıyı yazmamızda ki amaç tüketicileri tefecilerin ellerinden kurtarmak, onları yeni yasal yollar araştırmaya teşvik etmektir. Unutmayın eğer kredi kartınız tefecilerde yakalanırsa kredi kartını bloke edilir ve banka sizi kara listeye alır ve size ne kredi nede kredi kartı vermez.

Bu yazıyı yazarken yaralandığımız site bankakredinotu.net’tir. Bu siteden finansal sorunlarınıza çözümler arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir