Kredi Kartlarını Yakan Dayıya Bir Tebrikte Benden

Kredi kartları kullanan kesimin yüzde 90-95’lik bir kısmını zarara uğratmıştır. Doğru bir şekilde kullanıldığı zaman oldukça faydalı olan kredi kartları çoğunlukla doğru kullanılmaz ve insanları büyük borçlar altına sokar. Bunun milyonlarca örneğini görebiliriz. Özellikle ülkemizde bilinçsiz bir şekilde kredi kartı kullanan sayısı neredeyse sayılmaz bir hale gelmiştir. Bilinçsiz kullananlarında sonradan farkedip borçları kapatmaya çalışması da oldukça sancılı bir döneme dönüşür. Girişi fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum. Bu yazım Tokat’ta yaşayan bir dayının kredi kartlarından kurtuluşunun farklı bir hikayesini barındırıyor.

Tokat’ta yaşayan 66 yaşında bir dayımız; ismi İlyas Türk, kredi kart borçlarına fazla dayanamayarak evini sattı ve bütün bankalara olan borcunu bir çırpıda kapattı. 4+1 eve sahip olan emekli dayımız evini satıp tüm kart borçlarını yatırmış.Kalan parayla ise küçük bir ev alarak emekli maaşı ile idare etmek istiyormuş. Zararın neresinden dönülürse kardır hesabı bilinçsiz kullanım sonucu borçları buraya kadar getiren dayımız çok daha fazla abartmadan borçlarını kapatmış.

Öğlen saatlerinde de ilginç bir kutlama yapan İlyas amcamız mangalda ızgaranın arasına kredi kartlarını koyup yakmış. Çok daha önceleri yapması gereken şeyi elindeki evden olacak zamana kadar beklemiş. Neyse şimdi küçük bir evi ve emekli maaşı var. Tecrübe hayatta yenilen kazıkların toplamıdır sözünün bir örneği de Tokattaki dayımızdan gelmiş oldu. Dayımızı tebrik ediyoruz ve daha milyonlarca insanı kredi kartlarını bilinçli bir şekilde kullanmaya davet ediyorum.

Yazacaklarımızı bitirelim hayırlı ramazanlar dileyelim. Esen kalın 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir