Legia Varşova’dan Uefa’ya Gönderme

Bildiğiniz üzere yakın zamanda gerçekleşen Celtic- Legia Varşova Şampiyonlar Ligi Play-off mücadelesinde rakibine büyük üstünlük sağlayarak bir üst tura çıkmayı HAK eden Legia Varşova takımı 87.dakika da cezalı oyuncusunu oyuna sokarak ceza almış ve bu takımın yerine Celtic devam etmişti. Küçük bir hata ile böylesine büyük bir olay gerçekleştiren Uefa’ya gönderme yapmak isteyen Legia’lı taraflarlar lig maçlarında ilginç bir koreografi yaptı.

Uefa amblemi içerisine yerleştirilen domuz resminde 6’nın 1 ‘den küçük olduğunu gösteren bir yazı bulunuyor. Neden böyle bir şey yapıldığını da söyleyelim. Legia Varşova takımı Celtic’i iki rövanşlı maçta 6-1 lik skorla yenmişti.

Bu koreografinin alt kısmında da ” Because Football doesn’t matter.Money does” ifadesi yer alıyordu. Çünkü futbol önemli değil para önemli ifadesinde para yazısının renkleri Celtic takımın renkleri ile boyanmış olduğu da dikkatlerden kaçmadı. Futbolun sonucunu etkilemeyen bir hataya böylesine büyük bir ceza verilmesi gerçekten dikkat çekici diyebiliriz.

Malumdur ki Celtic’te hak etmeden çıktığı bu turdan sonra Maribor takımına elenerek şampiyonlar liginden elendi.

Muhtemelen böyle bir hata yanlışlıkla oldu. Çünkü zaten garantilenmiş bir turda 87.dakikada böyle bir hata yapılacağını düşünmüyorum. İlginçtir ki Uefa bu hataya oldukça büyük bir cezayla karşılık verdi. Bu inanılmaz protestonun videosunu haberimizin devamında izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir