Lenovo Motorola’yı Satın aldı

Lenovo Motorola’yı Satın aldı

Daha önceleri Google’nin mobil iletişim ağı görevin gören Motorola, Çin bilgisayar üreticisi Lenovo tarafından satın alındığı duyuruldu. 2,91 milyar dolar karşılığında satın almak için anlaştığını açıklayan Lenovo daha önce de IBM üzerinde bir anlaşmaya varmıştı.

Buna göre yapılan anlaşma Lenovo’nun ABD’de bir hafta içinde yaptığı ikinci büyük çaplı anlaşma olarak yazıya geçti. Geçtiğimiz hafta içerisinde Lenovo’nun IBM arasında yapılan anlaşmayı da yine resmi haber kaynaklarından duymuştuk.  Fiyatlandırmasına bakıldığında gayet uygun bir fiyat karşılığında satın alındığı görülecek olan Motorola daha önce Motorola için 2012 yılında 12,5 milyar dolar ödemişti.

Teknoloji dünyasının devleri arasında yapılan alışverişlerin hızla büyüdüğü günümüzde atak yaparak piyasayı en uygun fiyatlardan kapatan dev firmaları düşündüğümüzde ilklerden biri de Lenovo oluyor. Gerçekten de düşünüldüğünde fiyat bağlamında çok uygun fiyatlardan kapattığı Motorola ile yakın zamanda elde edeceği kazanç düşünülürse 2,91 milyar dolar para hiç de çok görülen bir para değildir. Tüm bu detaylardan sonra yapılan açıklamaya göre Google, Lenovo ile yaptığı anlaşma uyarınca Motorola’nın mobil telefon patentlerinin büyük bölümünü elinde tutmaya devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir