LG G3 yere düşerse ne olur?

LG G3 yere düşerse ne olur?

Akıllı cep telefonları satışa sunulduğunda bazı firmalar, telefonların kalite kontrolleri için bazı işlemler ve testlerden geçirirler. Telefonun başına gelmeyen şey bırakmazlar. Suya atarlar, yere vururlar hatta yakarlar. Bu tamamen telefonun dayanıklılığını test etmek amacı ile yapılır. İşte, LG’nin merakla beklenen ve kısa bir süre önce piyasaya sürülen G3 serisinin hazin sonu.

Bir firmanın telefonu test ettiği videoda görülen gerçek G3’ün hiç de dayanıklı olmadığını gözler önüne seriyor. Telefon 1 metre kadar yükseklikten çeşitli pozisyonlarda gelişi güzel yere bırakılıyor. Yani sert vurma gibi bir durum ortada yok. Ancak LG G3 bunların hiçbir testten başarılı bir şekilde çıkmıyor. Önce yanlamasına yere bırakılan telefonun ön ve arka kapakları dağılıyor.

Daha sonra LG G3 yüz üstü yere bırakıldığında neler olduğunu test etmek isteyen firma, hazin sonla karşılaşıyor. Yere düşürülen G3’ün dokunmatiği tuz buz oluyor. Tabi telefon kullanıcıları telefonu yere düşürmek için almıyorlar. Ancak böyle bir durumla karşı karşıya kalabileceklerini de alacakları LG G3 serisinden beklemeleri gerekiyor. Plastik malzemeden yapılan G3 oldukça dayanıksız olduğu gözlenen videoyu izlediğinizde daha iyi anlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir