LG G4’e Marshmallow Geldi

Teknoloji devlerinden LG, G4 serisi için yeni android güncellemesini yayına sürdü. Geçtiğimiz haftalarda duyurusunu yapan LG bugün itibariyle Polonya’dan başlayarak güncellemeleri kullanıcılarına sundu. Oldukça hızlı gerçekleştirilen bu güncellemeleri otomatik olarak yapamıyorsunuz. LG G4 için Marshmallow güncellemesi nasıl yapılır sorusunun cevabını verelim.

LG Sunucusundan indirebileceğiniz, LG Mobile Support Tool programını indirerek G4 telefonunuza Android 6.0 Marshmallow’u yükleyebilirsiniz. İlk olarak Nexus’a gelen güncelleme ikinci olarak LG G4’lere verildi. Böylelikle LG kullanıcıları bir an önce 6.0 güncellemesine ulaştı. Bu güncelleme otomatik olarak değil manuel olarak yapılıyor. KDZ dosyası şeklinde gelen güncellemenin kurulması da biraz zorlayıcı denilebilir.

Güncellemenin boyutu 1.6 GB olarak duyuruldu. Şimdilik son hali ile sunulmayan güncellemelerde hataların mevcut olacağını söylemek isteriz. Şüpheye kapılmayın arkadaşlar final sürümü yayınlandığı zaman hem otomatik olarak hem de hatasız bir güncelleme yüklemesi yapabileceksiniz. Sabırsız arkadaşlarımız var tabi ki aramızda onlar şimdiden nasıl yükleyeceklerini araştıradursunlar 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir