LG G5 Teknik Özellikler

LG G5

2016 senesi neredeyse bütün telefon markalarının amiral gemilerini satışa çıkardığı yıl oldu. Bu markalardan birisi ise LG’dir. LG G5 telefonuyla ilk olarak tasarım açısından oldukça göz doldurdu. Aslına bakarsak LG neredeyse bütün telefonlarında farklı tasarımlar kullanarak kullanıcılarının gözüne girmeyi başarıyor.

LG G5 telefonun en dikkat çekici özelliği metalik bir yüzeyden oluşması. Bu kullanıcılarına iyi bir tutuş  hissi yaratıyor. Bunların yanı sıra LG G5 7.7 mm kalınlığıyla rakiplerinin önünde ilerliyor. Rakiplerine göre daha ince olan LG G5’in ağırlığı ise 159 gram civarlarındadır. LG G5’i boyutu ise 5.3 inçtir.

Diğer bir yandan bir akıllı telefonda en dikkat edilen noktalardan birisi ise kamerasıdır. LG G5 bu anlamda oldukça gelişmiş bir telefon izlenimi veriyor diyebiliriz. LG G5’in arka yüzeyinde 2 adet kamera bulunuyor bunlardan birisi 16 MP bir diğeri ise 8 MP.

16 MP olan kamera ile normal çekim yapabiliyorken bulunan 8 MP kamera ise kullanıcıları 135 derecelik geniş açı çekimi yapma fırsatı sunuyor. Buda LG’yi rakipleri önünde bir adım öne çıkarıyor diyebiliriz. LG G5 daha çok yüksek performanslı bir telefon arayanlara hitap ediyor. Ayrıca bataryası değiştirilebilir olduğu için LG G2 ile başlayan çıkarılamaz algısını da değiştirmeyi başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir