Lili Oyunları Çok İlgi Görmekte Sizde Denemelisiniz!

Lili Oyunları Çok İlgi Görmekte Sizde Denemelisiniz!

İnternetin faydaları saymakla bitmez kuşkusuz. Fakat bana göre en yararlı olduğu yerler küçük çocukların zeka gelişimine katkıda bulunuyor olması. İnternet üzerinde çocuklarımızın yapacağı birçok şey bulunmakta ve bunları onların yararına kullanmak ise velilerinin elinde. Çocuklarımızı zararlı sitelerden uzak tutar ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunan sitelere yönlendirebilirsek çocuğumuza en büyük yararı yapmış oluruz. Eskiden özel dersler ve hocalar tutularak yapılan birçok eğitim artık internet üzerinden ücretsiz bir şekilde karşılanıyor. Bunun yanında internet üzerinde çocuklarımızın oyun oynayacağı platformlar o kadar gelişti ki adeta birer ana okulu seviyesine kadar çıktılar diyebiliriz.
Bir oyunu oynayan çocuğumuz bu oyunu bitirdiğinde ya da sıkıldığında flash oyun siteleri hemen her gün yaptıkları düzenlemelerle güzel oyunlar eklemekte. Ayrıca bazı oyun çeşitleri kademeli olarak yayınlanarak çocuklarımıza düznli bir eğitim de vermektedirler. Bu konuda örnek vermek gerekirse genellikle kız çocuklarının yoğun ilgi gösterdikleri lili oyunlarıgösterebiliriz. Bu oyunda kahramanımız Lili’nin maceraları anlatılmaktadır. Pek çok farklı kategorisi bulunan oyunda bir apartmanın yönetimini kahramanımızla birlikte yapabiliyorsunuz, bir labirette kahramanımızla birlikte yürüyorsunuz ve zekanızı da kullanarak labirentten çıkmanız gerekiyor, saklı sayılar oyununda ise yine çocuklarımız zekalarını kullanarak ipuçlarını yakalamalı ve sayıların yerini bulmalı, pazarcı lili oyununda ise bir pazarda mal satarken kendimizi buluyoruz. En son çıkan terzi oyununda ise birçok elde yapılabilecek kıyafet yapmaya başlıyoruz kahramanımızla birlikte.
Bu oyunların ortak yanı ise her oyunda çocuğumuzun bakış açısı gelişmekte. Bu oyunları çocuklarımız oynarken onların hangi alanlara ilgi duyduğunu ve hangi alanlarda daha yetenekli olduklarını anlamak da çok kolay. Özellikle yazın okulların kapandığı vakitlerde çocuklar için vakitlerini en güzel ve verimli geçirebilecekleri oyunları siz de çocuklarınıza oynatarak onların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir