Lionel Messi, Wechat ile Konuşup Mesajlaşıyor

Akıllı telefonlarla beraber hayatımıza giren mobil uygulamalarda en popüler olanlardan biri şüphesiz mesajlaşma uygulamaları. Mobil iletişim şirketlerinin sms paketlerini silip süpüren mobil mesajlaşma uygulamaları içinde son zamanlarda Messi reklamı ile öne çıkan Wechat “Ücretsiz yapıştırmaları, paylaşım fonkiyonları, grup sohbeti, sesli konuşma ve rehber entegrasyonu” olmak üzere 5 farklı özelliği ile google play uygulamaları içinde en çok indirilenler arasında yer alıyor.

Messi’nin reklam yüzü olduğu Wechat mesajlaşma uygulaması dünya üzerinde 300 milyondan fazla mobil kullanıcı tarafından kullanılıyor. Hem ücretsiz olması hem iOS, Android, Windowsphone, Symbian, Blackberry gibi tüm işletim sistemlerinde çalışıyor olması tercih edilmesi için yeterli bir neden.

Eğer sms yazmaya vaktiniz yoksa WeChat’in BAS-KONUŞ özelliği tam size göre

messi

Bu özelliği ne zaman kullansam taksi şoförleri aklıma geliyor. BASKONUŞ tuşuna basarak mesajınızı söylüyor ve anında karşı tarafa iletiyorsunuz.

BASKONUŞ özelliği temel olarak çok eskiden kullanılan Walkie-Talkie’lerin çalışma prensibine dayanıyor. Basıyorsunuz konuşuyorsunuz, bırakıyorsunuz uygulama sizin için mesajınızı gönderiyor. Hepsi bu!

Adsız1

Peki diyelim mesajınızı söylediniz fakat saçmaladınız. O zaman ne olacak? Basılı tutmaya devam edin ve ekranda gözüken X işaretli alana kaydırın. Böylelikle göndermek istemediğiniz mesajdan kurtulmuş oluyorsunuz.

wechat

Mobile Kontaklar

Bu menü ile adres defterinizdeki arkadaşlarınıza WeChat’ten ekleme talebi gönderebilirsiniz. Arkadaşınız WeChat’e katılmışsa, listenin en üstünde yer alacak ve isminin aynında ekle seçeneği çıkacaktır. Henüz katılmadıysa ise davet et seçeneği görüntüleniyor. Arkadışınızın WeChat’e katılması için bir SMS ile davet edebilirsiniz.

WeChat’in yeniliklerini uygulamanın her yerinde görebilirsiniz. Uygulama ile yapabilecekleriniz özetle:

  • Arkadaşlarınızla anlık olarak konuşabilirsiniz,
  • Görüntülü aram yapabilirsiniz,
  • Adres defterinizdeki kişileri WeChat arkdaşlarınıza ekleyebilirsiniz,
  • Hayatınıza ait unutulmaz anları, diğer arkadaşlarınız ile WeChat Anlar üzerinden paylaşabilirsiniz.
  •  ….

Uygulamayı incelemek ve indirmek için buraya tıklayabilirsiniz http://wechat.com/en/download.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir