Malta Dil Okullarına İlgi Büyük!

Malta Dil Okullarına İlgi Büyük!

Son derece kaliteli dil eğitimleri vermesiyle ön plana çıkan ve son yıllarda dünya genelinde daha fazla popülerlik kazanan Malta Türk gençlerinden de büyük ilgi görüyor. Ada topluluklarından oluşan bu bölgede yabancı dil eğitimi almak çok daha düşük meblağlar gerektiriyor. Bu yönüyle Malta’nın her geçen yıl artan bir ilgi ile karşılaştığını belirtebiliriz.

Tüm dünyada uzun zamandır yabancı dil eğitimi almak isteyen gençler seçimini malta dil okulu başvuru işlemlerinden yana yapıyor. Ülkede anadil İngilizce ve özellikle bu dili öğrenmek isteyenler rotasını Malta’ya çeviriyor. Elbette ülkenin bazı koşularının da bunda etkisi büyük. Öncelikle yaşamın son derece ucuz olduğu bir bölgeden söz ediyoruz.

Malta Hangi Yönleriyle Cazip?

Kış mevsimini gayet ılıman geçiyor ve bu nedenle ısınma giderleri için yüksek bir bütçe ayırmak gerekmiyor. Türkiye’den Malta’ya uçakla ulaşım sadece 2 saat 30 dakika sürüyor. Her ne kadar ülkenin ana dili İngilizce ve Maltaca olsa da ülke nüfusunun % 60’ı İtalyanca biliyor. Dolayısıyla İtalyanca öğrenmek isteyenler de bol miktarda pratik yapabilmek için bu ülkeyi seçebiliyor. Ülkede okulların büyük bölümü merkez konumda ve konaklama yerlerine yürüyerek ulaşılabiliyor.

Bu ülkedeki dil okulları FELTOM tarafından denetleniyor ve akredite ediliyor. Bu açıdan da güvenilir bir eğitim sistemine sahip olduklarını belirtmek lazım. Bu arada gezmeyi seven gençler de rotasını Malta’ya çeviriyor çünkü ülke pek çok ülkeye yakın olmasıyla biliniyor. Öğrenciler boş zamanlarında pek çok ülkeyi gezebiliyor. Ülkenin para birimi Euro ve Türk gençlerin hiç de yabancı olmadığı bir para birimi olması nedeniyle de cazip bir seçenek oluyor.

Bu ülkede yabancı dil eğitimi almak isteyenler ise tercihini ICES Turkey yurt dışı eğitim danışmanlığı firmasından yana kullanıyor. Firma aracılığı ile yabancı dil eğitimi için başvuru hızlı ve kolay bir şekilde yapılabiliyor. Aynı zamanda gençler dil eğitimi için son kararlarını vermeden önce merak ettikleri pek çok soruya yanıt bulabiliyorlar. Eğer yabancı dil eğitimi için yurt dışını seçecekseniz mutlaka alternatifleriniz arasında Malta da bulunmalı! ICES Turkey web adresinden sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.