Mavi Balina Oyununda İki Tutuklama!

Çocukları İntihara Sürükleyen Mavi Balina Oyununda İki Kişi tutuklandı

Çocukların intihar etmesine sebep olan Mavi Balina ve Ölüm Grubu adlı grupta telkinlerde bulunan iki kişi Ukrayna’da gözaltına alındı.

Geçtiğimiz günlerde Kazakistan’da iki çocuğun oynadıkları oyun yüzünden intihar ettiği duyurulmuştu. Aynı oyun Rusya ve Ukrayna’da da çocukları etkilemeye başladı ve bunun üzerinde bütün dünya alarma geçti. Bu konuyla ilgili sosyal medyada Mavi Balina ve Ölüm Grubu adıyla yer alan iki kişi gözaltına alındı.

Ukrayna medyasındaki haberlere göre Instagram ve Vkontakte.ru’da yer alan ve çok hızlı bir şekilde yayılan gruplarda çocukların intihara teşvik edildiği belirtildi.

KENDİLERİNİ ÖLDÜRME TALİMATI VERİLİYOR

Rusya, Ukrayna ve Kazakistan başta olmak üzere bütün dünyada hızla yayılan gruplarda psikopat – şizofren kişiler çocuklara çeşitli görevler veriyor. Çocuklar bu görevlere kendilerini kaptırıyorlar hatta görevlerin bağımlısı haline geliyorlar. Grupların sahipleri ise en sonunda çocuklara kendilerini öldürmesi talimatını veriyor ve bazı çocuklarda bu görevi yerine getiriyor. Aynı zamanda bazı iddialara göre çocukların intihar ederkenki görüntüleri internette bazı platformlarda satışa sunuluyor. Hükümetler aileleri bu duruma karşı uyarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.