Mercedes Benz Tarihinde Bir İlk

Mercedes Benz tarihinde bir ilk yaşandı. Mercedes Benz Türk Direktörler Başkanlığı’nda Britta Seeger’in boşalan koltuğuna Süer Sülün getirildi. Süer Sülün, Mercedes Benz Türk Direktörler Başkanı olan ilk Türk’tür.

Mercedes Benz Türk A.Ş.’nin ilk Türk başkanı Süer Sülün 1 Ekim 2016 itibariyle yeni görevine başlayacak. Mercedes Benz’in eski başkanı ise Britta Seeger ise “Mercedes Benz Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı” olarak atandı. Ayrıca Britta Seeger Türkiye’de görev yapmadan önce Mercedes Benz Güney Kore CEO’luğu görevini yürütmüştü.

Süer Sülün’ün kariyeri ise 1988 yılında Mercedes Benz’in finans bölümünde işe başlayarak başladı. Sonrasında ise finans ve muhasebe alanlarında çeşitli yöneticiliklerde bulundu. Süer Sülün 2001 yılında şirketin pazarlama ve satış alanında yöneticiliğine devam etti. Bu yükselişi 2007 yılında Mercedes Benz Türk Pazarlama ve Satışından sorumlu Türk Direktörler yönetim kurulu üyeliğe yükseldi.

Süer Sülün 53 yaşındadır. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezundur. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi’nde Finans / Muhasebe üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir