Microsoft güncelledi, Office çöktü!

Microsoft Office 2013’ün rutin halde güncellenmeye devam etmesi eskiden beri “Salı güncellemeleri” olarak biliniyor. Güncelliğini bu anlamda koruyan firma, son güncellemesiyle kullanıcılarından kötü not aldı. Microsoft Office güncellemelerinin yapılması kısa bir süren önceydi. Güncellemeyi yapan kullanıcılar, Office programlarının güncelleme sonrasında hata verdiğini dile getirdiler. Bunu üzerine sorunun ne olabileceği üzerine çalışmalar yapan Microsoft, sorunun “Click-to-Run”un kullanıcıları etkilediği ortaya çıktı.

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre güncelleme hatasından kaynaklı sorun yaşayanların yüzde birlik bir kesim olduğu yönünde. Yeni güncelleme ile birlikte ortaya çıkan hatadan kurtulmanın mümkün olduğunu ifade eden yetkililer, kullanıcıların bu sorunu atlatmaları için öncelikle uygulamayı kaldırmaları gerektiğidir. Daha sonra Microsoft’un kendi sitesinden uygulamayı yeniden yüklemeleri durumunda sorunun ortadan kalkacağının altını çiziyorlar.

Teknoloji dünyasının sürekli yenilikler yaparak kullanıcıların karşısına problemleri getirebiliyor. Ancak tüm bunlardan kurtularak yeninden kullanım sağlamanın da mümkün olduğunu hatırlatmakta fayda var. Microsoft Office hataları ve çözümleri için firmanın resmi web sitesinde daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Güncelleme sorunları ve detaylarını sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir