Microsoft Markasını Taşıyan Dizüstü Bilgisayarlar Geliyor.

Microsoft Markasını Taşıyan Dizüstü Bilgisayarlar Geliyor

SurfaceBook adını taşıyan ve Microsoft markası ile piyasaya sürülecek olan dizüstü bilgisayarların tanıtım etkinliklerine başlandı. Bu bilgisayar; ayrılabilir dokunmatik ekranı ve beraberinde gelen kalemi ile 13 inçlik bir ekrana sahip.

Intel Core işlemcili ve GDDR5 belleğine sahip Nvidia GPU ekran ile satışa sunulacak olan SurfaceBook, bugüne dek yapılmış en hızlı ve en ince tasarıma sahip dizüstü bilgisayar olarak tanıtıldı. Microsoft markalı bu dizüstü bilgisayarın kasa malzemesinde ise magnezyum alaşım kullanılmış.

Piyasa fiyatı 1499 olarak belirlenen ürünün, 26 Ekim 2015 tarihinden sonra ABD’de satışa başlanacağı duyuruldu. Türkiye’de ise ne zaman satışa başlanacağına dair ise herhangi bir bilgi henüz yok.

SurfaceBook’un getirdiği en önemli yeniliklerden biri ise beraberinde gelen SurfacePen. Gerçek bir kaleme benzeyen tasarımı ile üstün bir hassasiyete sahip. Bu kalemin ayrıca bir de silgisi bulunuyor. Kalem ile yapılan tüm yazım ve çizimlerde silgi kullanılarak silme işlemi yapılabiliyor. Hemen hemen tüm işleri tek bir kalem ile bitirmeyi hedefleyen Microsoft, kalemin üzerine bir de sağ tık tuşu eklemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir