Milli Piyade tüfeğimiz seri üretime geçiyor

MKE genel müdürü yardımcısı Ahmet Demirdöğen, Kırıkkale’de bulunan silah fabrikasında deneme sürecinde olan ‘Milli Piyade Tüfeğinin’ Ocak 2014 tarihinde seri üretime geçileceğini söyledi.

Türkler ilk defa kendi üretim askeri silahını yaptı. Bazı bakanlar tarafından onaylansa da halk ve bazı demokrat bakanlar şüpheli. Çünkü kendi üretim silahlar başlarına sorun çıkaracağını söylüyorlar. Büyük silah üreten ülkeler arasında yer almak istemediklerini ve sıralamada yer alırsa savaşlarda da sıralamaya gireceğini belirtiyorlar. Sokak bu duruma bazıları tarafından iyi bakılıyor bazıları tarafından da olumsuz. Çünkü silah üreten ülkeleri karşımıza almaktan korkuyorlar.

Fakat üretimciler bu konuda iyiler. Çünkü silahlarını birinci kalite değil de ikinci kalite olarak benimsiyorlar. Çünkü birinci kalite silah olursa ihracat olacak. İhracat oldu mu büyük silah üreten ülkelerin işlerini elinden almış olacak. Bu bize karşı düşman kesileceklerini ve bize kin güdüleceğini sanıyorlar.Sokak böle düşünürken yatırımcılar ise yeni çıkacak silahlara yatırım yapmayı yada ünlü çelik ve demir firmaları ise ihale almanın peşinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir