Milli Takımın Şansı Azaldı

Euro 2016 Avrupa Şampiyonası grup mücadeleleri devam ederken 2.hafta maçları sona eriyor. 2.hafta biterken A Milli Takımımız büyük bir hayal kırıklığı yaşattı ülkemize. İkinci maçlar bitmesine rağmen puan almayı bırakın bir gol dahi atamayan milli takımı izlediğimiz zaman turnuva başından beridir bırakmış bir takım görüntüsü veriyor. Büyük tepkiler alan milli takımda şu oyuncu gerçekten tek başına da olsa uğraşıyor diyebileceğimiz bir oyuncu bile yok. İsteyen değil geçiştirmek için bir turnuvaya katılmak bu olsa gerek.

Takım gerçekten 2002, 2008 ruhundan uzak mücadelelere çıkıyor. Büyük bir heyecanla bekleyen veya büyük fedakarlık yapıp Fransa’ya giden taraftarları büyük hayal kırıklığına uğrattılar. Bu oyun belkide son yıllarda gördüğümüz en facia oyunlardan. Ne bir gol pozisyonu ne bir normal pozisyon. Rakipler şanslı olsa biraz her maç 5-6 yiyebileceğimiz maçlar. Bir maç kaldı ve turnuva bir gol atanı dahi üst tura çıkarmak için çabalarken biz bir pozisyona bile giremiyoruz.

Eleştirileri göz önüne alıp son maça daha farklı bir kadroyla çıkılıp Çek Cumhuriyeti’ni yenmemiz ve en iyi üçüncüler listesine girmemiz gerekiyor. Son 16’ya bu halde gitmeyiz inşallah. Hazırlık maçlarında oldukça heyecanlandıran takım koskoca turnuvada zerre top oynamıyor. Tek duamız son maçı kazanıp son 16 turuna adım atmak. Umarız her şey istediğimiz gibi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir