Minecraft Artık Microsoft’un

Microsoft’un alımlarına devam ettiği şirketlerin arasına ünlü oyun yapımcısı İsveçli Mojang firmasını da ekledi. Peki kim bu Mojang firması ? Mojang firmasının en ünlü oyunu satış rekorları kıran Minecraft oyunu. Lugolardan oluşturulan ve kullanıcılar arasında savaş alanlarının bile bulunduğu ve tüm alanlarda satış rekorları kıran Minecraft’ın kontrolü artık Microsoft’ta. Xbox yöneticisi Phil Shencer’in duyurduğu ve 2,5 milyar dolar gibi bir satın alma işlemi olduğunu açıkladı.

Aynı zamanda yapılan açıklamada Minecraft‘ta sevilen hiçbir şeyin değiştilmeyeceğini de duyuran yetkililerin bu haberi Minecraft oyuncularının aklında ki şüpheleri de kaldırdı diyebilirim. Çünkü oyun gerçekten müthiş derecede ilgi görüyor. 2009’dan bu yana popülerliliğini artıran Minecraft oyunu 5 yılda 100 milyonun üzerinde satış yapmıştı. Bu satışla en popüler oyunlar listesinde açık ara lider konumuna geldi.

Aynı zamanda Mojang kurucuları Microsoft’a katılmadı. Diğer ekip direkt olarak Microsoft bünyesine girdi. Dünya teknoloji devi Microsoft piyasada popüler olan her şeyin sahibi olma peşinde gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir