Netflix, Yeni Projeleri İçin 1 Milyar Dolar Bütçe Ayırdı

Netflix, Yeni Projeleri İçin 1 Milyar Dolar Bütçe Ayırdı

Netflix üretilecek olan orijinal içeriklere hızlı bir şekilde destek vermeye devam ediyor. Şimdi ise yeni projeleri için medya kuruluşu, 1 milyar doların üzerinde bütçe ayırdı. Görünüşe göre bu projelerden oldukça umutlu.

Netflix yeni projeleri için 1.08 milyar dolar bütçe ayırdı. Yalnız  milyar doların üzerindeki bu bütçeyi ayırırken çok önemli bir nokta var. Söz konusu olan bu 1 milyar dolarlık bütçe şirketin kendisine ayırdığı bütçeye ek olarak yer alacak. 1.08 milyar dolarlık ek yatırımı ise sadece ABD vatandaşı olmayan kişilerden alacak.

Netflix bu parayı yeni orijinal içeriklerin üretilmesi için verecek. Aynı zamanda bu içeriklerin üretilmesi evresinde geçen süre de değerlendirilecek. Yatırım amacıyla değerlendirilecek olan bu paranın bir borç şeklinde de verildiğini ekleyelim. Netflix sadece şimdi değil geçtiğimiz aylarda da 800 milyon dolar borç aldı.

Netflix geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yaptığı bir açıklamasında 2017 yılı içerisinde 1000 saatlik orijinal içerik üreteceğini açıklamıştı. Netflix’in bu 1000 saatlik içerikleri 20 yeni diziyi ve 30 filmi kapsıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir