Nexus Tablet HTC’den Geliyor!

Nexus Tablet HTC’den Geliyor!

Google’un tableti Nexus, geçtiğimiz üretiminde, Asus ile ortak yapılan bir çalışma ile üretilmişti. Ancak gelen haberlere göre yeni nesil Nexux, HTC imzasıyla kullanıcılarının karşısına çıkacak. Uzun soluklu gidiş gelişlerin ardından HTC ile anlaştığını resmen duyuran Google, bir aksilik çıkmazsa, yeni nesiş amiral gemisinde HTC imzalı bir tablet üretecek.

Nexus 9 için söylentiler de çıkmaya başladı. Büyük olasılıkla Nvidia’nın Tegra K1 işlemcisi kullanılması bekleniyor. Yine büyük çoğunlukta gelen iddialara göre 16 Ekim tarihinde resmen duyurulması beklenen yeni nesil Nexus 9, Android L işletim sistemi ile çalışacak. Mobil dünyasının kendinden en çok söz ettiren isimlerinden biri olmayı başaran HTC’nin Google ile yaptığı anlaşma sonucunda kolları sıvayacağı kesin.

Ancak yeni nesil Nexus için nasıl bir çalışma yapılacağı henüz bilinmiyor. Ancak telefonlarından gördüğümüz kadarıyla yeni ortak çalışmanın da fevkalade tutulacağını söylemek gerekiyor. İlerleyen günlerde yeni nesil Nexus 9 hakkında çıkacak yeni haberleri sitemizden sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir