Nokia, Android ve Windows 10 Mobile’i birlikte sunacak

“Nokia” markası 2013 yılında “Cihazlar ve servisler” bölümünü Microsoft devine devretmesiyle birlikte köşeye çekilmişti. Ancak kısa bir süre sonra yeni bir telefon üreteceği ile gündeme yeniden gelmişti. Aradan geçen 2 yılın sonunda “Nokia C1” modeli ile yeniden gündemde konuşulmaya başladı. 2016 yılına kadar Microsoft ile yaptığı anlaşma gereği telefon tanıtımı yapamayacak olan Nokia, C1 modeli ile bir hayli piyasadaki yerini koruyacağa benziyor.

Özellikleri, tasarımları derken “Nokia C1” en çok da işletim sistemi ile dikkatleri üzerine çekiyor. C1 modelinin Android işletim sistemi için geliştirdiği “Z Launcher” ile çalışırken arka planda kalan diğer bir özelliği ise Windows 10 Mobile işletim sistemi ile çalışacak.

Nokia N1 tablette “Foxconn “ ile ortaklık yapan Nokia, uzun zamandır yatırımcı ortak arıyor. Muhtemelen akıllı telefonlarda da Foxconn ile çalışacağı görülüyor.

Kendi zamanının en iyi üretimlerini yapan ve kullanıcı için tescil edilmiş bir marka haline gelen Nokia, bakalım akıllı telefonlarıyla da piyasada eskisi gibi büyük yankılar uyandıracak mı?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir