Nokia İlk Android Telefonunu Üretiyor

2013 yılında telefon bölümünü Microsoft devine devreden Nokia, yeni cihazlar üzerine çalışmalarını yürüttüğü hakkında bigliler geliyordu. Ancak bunun tam olarak ne olduğu bilinmiyordu. Gün içerisinde gelen haberlere göre Nokia, 2016 yılında android işletim sistemli telefonlarıyla yeniden piyasaya “Merhaba” diyecek.

Nokia Power User teknoloji sitesinin iddiasına göre, Finlandiyalı Nokia, yeni sezon andorid cihazları için Çinli Foxcon ile anlaştığını söyledi. Microsoft ile yollarını ayırdıktan bir süre sonra Nokia kullanıcılarının, markanın tarih olacağına dair düşüncelerini izale eden bu adım ile telefon dünyasına yeniden giriş yapacak Nokia’nın neden bu kadar hızlı giriş yaptığı da ayrıca düşünülen detaylar arasında kendini gösteriyor.

Yakın bir zamanda iddianın gerçeklik payının ne denli olacağını hep birlikte göreceğiz. Ancak telefon sektöründe 2016 yılında yeni isim olarak girecek olan Nokia’nın geçmiş tecrübelerine bakılırsa, piyasada hatırı sayılır üretimler yapacağını söylemek mümkündür. Şimdilik gelen haberler böyle. İlerleyen zamanlarda gelişmeleri yeniden sizlere aktaracağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir