Nokia X’e Platform 2.0 sunulmayacak

Nokia X’e Platform 2.0 sunulmayacak

Yaklaşık olarak dört ay önce piyasaya sunulan ve kısa sürede çok kişi tarafından satın alınan Nokia X kullanıcılarına kötü haber geldi. Platform 2.0 güncellemesinin donanım güncellemeleri nedeniyle sunulmayacağı söylendi. Haberin detaylarında yer alan bilgiye göre Nokia X software platform 2.0, Nokia X, Nokia X+ veya Nokia XL için Platform 2.0 güncellemesi sunulmayacak. Ancak önümüzdeki aylar içinde telefonlar için iyileştirici güncellemelerin sunulacağı da eklendi.

Nokia X için gelen kötü haber, Conversations blog‘unda açıklama yapan Microsoft’tan Yannis Paniaras’ten geldi. Her ne kadar ne olarak sebebinin ne olduğu açıklanmasa da yeni nesil cihazların buna neden olabileceği yönünde tahminlerde bulunuluyor. Kullanıcıları kızdıracak bir haber niteliğini taşıyan bu haberin ileride nasıl gelişeceği hakkında henüz net bir bilgi tarafımıza ulaşmadı.

Ancak durumun nedeninin Nokia X software platform 2.0, Android’in 4.3 sürümünü temel alırken, ilk nesil Nokia X cihazları, Android 4.1.2 Jelly Bean’i temel alıyor. X2’nin daha güçlü Snapdragon 200 işlemci ve daha yüksek RAM ile gelmesinden sonra yazılım güncellemesinin buna neden olabileceği üzerinde tahmin yürütülebilir. İlerleyen zamanlarda nasıl bir şekil alacağını daha net bir şekilde göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir