Ölüm Tarihini Söyleyen Uygulama Yapmışlar :)

Ölüm Tarihini Söyleyen Uygulama Yapmışlar 🙂

iOS işletim sisteminin uygulama çalışmalarında öyle bir adım atıldı ki adeta “Pes” dedirtecek türden bir uygulama oldu. Deadline adında yapılan bir uygulama olarak ABD’de konuşulmaya başlanan uygulama, kişilerin ölüm tarihini söylüyor. Uygulamanın yapılış amacının, sağlıklı yaşama daha fazla önem gösterilmesi olduğu olarak söyleniyor.

Şuan için sadece iOS işletim sisteminde çalışan deadline, kişinin doğum yılını, günlük aktivitelerini ve sağlık sorunlarının olup olmadığını soran anketler düzenleyerek buna göre tahmini bir tarihte öleceğini söylüyor.

Henüz diğer işletim sistemlerinde olmayan, şuan için sadece iPhone, gibi iOS işletim sistemine sahip olan cihazlar üzerinde çalışan “Deadline” iOS platformlarında 0,99 dolardan satılıyor. Aslında düşünüldüğünde belki de riskli yaşama sahip olanlar ya da sağlıklı yaşama adına herhangi bir aktiviteleri olmayanlar için güzel denebilecek bir uygulama türü olduğunu söylemek gerekiyor.

Tabi ilerleyen zamanlarda uygulamanın diğer işletim sistemlerine girip girmeyeceği, uygulamanın rağbet görüp görmeyeceğini de incelemek gerekiyor. Gelişen haberleri sizlere sitemizden sunmaya devam edeceğiz. Umarız Deadline ile sağlıklı yaşamanın daha etkin olarak kendini gösterdiğiniz görürüz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir