OnePlus’ın Yeni Amiral Gemisi OnePlus 5

OnePlus’ın Yeni Amiral Gemisi OnePlus 5

Uzun süredir tartışılan ve hakkında çok fazla bilgi olmayan amiral gemisi OnePlus’ın yeni modelinin adı merak konusu olmuştu. Son yıllarda büyük bir çıkış yakalayan OnePlus bilindiği üzere Çinli bir telefon üreticisi. Uzun süredir gündemde olan ve oldukça iddialı olan yeni model iPhone 7 ve Galaxy S8 gibi modellere rakip olacağı ve üst segmentte alıcılara hitap edeceği konuşulurken modelin ismi hakkında hiçbir bilgi verilmemişti.

Tahminler doğrultusunda modelin OnePlus 5 olacağı gündemde iken Çinli şirket CEO’su konu ile açıklama yaparak olaya son noktayı koydu. Birçok forumda konuşulan ve isim hakkında yorumlarda en sık konuşulan OnePlus 5’i doğrulayarak yeni model amiral gemisinin isminin OnePlus 5 olacağını belirtti.

Bu noktada bir diğer konu ise OnePlus 4 modeli yokken direk olarak OnePlus 5’e geçilmesiydi. Konuyla ilgili açıklama yapan şirket Asya Kültüründe 4’ün uğursuz bir rakam olduğunu belirterek One Plus 4 çıkarmayı reddettiklerini ve direkt olarak OnePlus 5 ismi ile amiral gemisine geçmeyi tercih ettiklerini belirtti.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir