Opera Chrome’dan kat kat daha hızlı

Bilgisayar kullanıcılarının en çok kullandığı browser Chrome’a Opera’dan büyük tehdit geldi diyebiliriz. Tehditten kasıt dolaylı olarak tabi ki. Hemen hemen herkesin bilgisayarında olan Chrome kullanıcılarını yavaş yavaş Opera’ya kaptırıyor. Opera yeni piyasaya sürdüğü 41.versiyonunda hız ve özellik olarak Chrome’a fark atıyor. Opera gün ve gün yeni güncellemelerle oldukça popüler bir hale geldi. Ram canavarı olarak piyasada adı çıkan fakat sade ve kullanışlı yapısıyla herkesin tercih ettiği Chrome güç kaybediyor.

Opera 41, bir önceki sürümü Opera 40’a göre yüzde 80 daha hızlı. Aynı zamanda direk olarak üzerinde reklam engelleme özelliği ile gelen Opera VPN desteğinide tümleşik olarak kullanıcılarına sunmakta.

Opera 41 sürümü oldukça gündemde kalacağa benziyor. Bakalım Chrome bu rekabete nasıl bir adım atarak kendini tekrardan kanıtlayabilecek. Ama şuan şüphe yokki Opera, Chrome’dan müşteri kapıyor. Önümüzdeki günlerde Chrome’dan yeni bir güncelleme beklendiği de teknoloji gündeminde şimdiden yer aldı diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir