Ozon Yağının Faydaları

Ozon Yağının Faydaları

Ozon Yağının Faydaları, son yıllarda devrim niteliğinde etkileriyle, bilim adaları tarafından keşfedilmiştir.  Aktif oksijen en etkili mikrop öldürücüdür. Ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak bulunur. Güneşin radyasyon etkisine karşı canlıları koruma özelliği vardır. Ozonun yararlarından faydalanmak için ozon teknolojileri geliştirilmiştir. Ozon terapi tüm dünyada hızla yaygınlaşmıştır. Almanya, Fransa, Rusya, Kadana, Japonya gibi dünyanın bir çok ülkesinde ozon terapi yapan binlerce klinik mevcuttur. Uygulandığı bölgede kan dolaşımını hızlandırarak, ölü ve yaşlı hücrelerin atılmasını sağlar. Kırışıklıkların tedavisinde, yüzde oluşan halkaların giderilmesinde kullanılır. Cildi gençleştirerek bebeksi canlılık verir. Yanık tedavisinde, hücre yenilenmesinde etkilidir.

Ozon Yağının Faydaları gençlik iksiri olarak değerlendirilir.O3 ozon yağı, özellikle ozon içerisindeki yüksek enerjili ozon sayesine; hücrelerde canlanma, gençleşme, yeniden yapılanma sağlar

Ozon Yağının Yararları Nelerdir?

Ozon Yağının Yararları, metabolizmayı hızlandırarak kan dolaşımı sayesinde yaşlanma etkilerini geciktirmeye, cilt deformasyonunu gidermeye, yağ parçalama etkisiyle bölgesel zayıflamaya yardımcı olur. Sivilce akne gibi mikrobik rahatsızlıklardan etkin mikrop öldürücü olarak kullanılır. Cildin elastikiyetini düzelterek selülit tedavisinde etkili olarak kullanılır. Ozon Yağının Yararları hücre hasarlarını onararak hücrenin canlanmasını, yenilenmesini sağlar. Avrupa’ da yüzyıllardır deri hastalıkları tedavisinde kullanılmaktadır.

Ozon Yağının Yan etkileri Nelerdir?

Ozon Yağının Yan etkileri bulunmamaktadır. Gözle temasında hiçbir zararı yoktur. Alerjik, hassas ciltlerde,  yeni doğmuş bebeklerde de rahatlıkla kullanılabilir. Yutulması durumunda zararlı bir etkisi yoktur. Ozon yağı tamamen doğaldır. İçeriğinde sadece etkin oksijen vardır. Ozon Yağı Yan etkileri hiçbir yan etki içermez. % 100 organiktir. Diğer kimyasal dezenfektanlara göre etkisi çok daha güçlü, aynı zamanda doğaldır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir