Padişah Halı Esintileri

Halı deyip geçmek olmaz. Halılar bir evi ev yapan en temel unsurlardır. Halısız bir ev her zaman biraz soğuktur. Ne yaparsanız yapın o evi bir yuvaya dönüştüremezsiniz. Halı sayesinde bulunduğunuz ortamlar sıcak bir atmosfere dönüşür. Kış aylarında ise halı ısı tutan özelliği sayesinde evin sıcak kalmasına yardımcı olur. Yurt dışında halılara basılarak eve girilmesi son derece sağlıksızdır. Ayakkabı ile eve girildiğinde halıların içerisinde birtakım canlılılar ürer. Bu canlılara mayt  denir.  Ayakkabı gün boyunca ayağımızdadır ve onunla dışarıda mikrop yüklü yollarda yürürüz. Bu da yetmezmiş gibi tuvaletlere gireriz. Ayakkabımızın altı elbette çok pistir. Bu sebeple ayakkabıyla eve girildiğinde bu pislik eve de taşınmış olur. Ne yazık ki yurt dışındaki kişiler ne kadar hijyenik olurlarsa olsunlar ayakkabıyla evin içinde dolaştıkları için hiçbir zaman yeterince temiz değildirler.

Halılar evin dekorasyonunun da önemli birer parçasıdır. Halı seçiminizle evinize hoş bir hava katabilirsiniz. Padişah halı sayesinde evinizde Osmanlı esintileri yaşayabilirsiniz. El işlemesi halılar da çok kıymetlidir. Günler süren uğraş sonucunda elde işlenen halılar el işlemesi oldukları için fiyatları yüksektir. Padişah halı ile evinizi uygun fiyata dekore edebilirsiniz. Halı, perde ve koltuk uyumunu asla göz ardı etmeyin. Bir evin sınırlarını çizen perdedir. Perde sayesinde düz duvarlar anlam kazanır. Pileli hoş bir perde alarak evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Perdenize uygun olarak seçeceğiniz koltuk takımı da evinize ferahlık katacaktır. Halı ise evin en kilit eşyasıdır. Hem koltuklarla hem de perdelerle uyum içerisinde olan halılar, yumuşak dokularıyla ev içerisinde işlevlerini yerine getirirler.

Bahçenizi dekore etmek istediğinizde ise bahçe mobilyaları üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bambudan yapılan bahçe mobilyaları çok şık görünüyor. Dilerseniz bahçenize bir de hamak alabilirsiniz. Hamakta uzanıp kitap okumak çok keyifli olacaktır. Bahçe mobilyalarını seçerken zevkine güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Dekoratif bir bahçe için ilk adımı hemen atın.

İçerik Ajansı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir