Periscope ile Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Akıllı telefonların piyasanın yüzde 90-95’ine hakim olmaya başlayınca onlara uygun uygulamalarda anında patlama yapabiliyor. Bu uygulamalar içerisinde muhtemelen en hızlı parlayanda Periscope oldu. Periscope uygulaması ile yer ve zaman sınırı tanımadan dünyanın dört bir köşesine canlı yayın yapabiliyorsunuz.Yani bir toplantı, aktivite veya canınız sıkıldığında mekanınızın canlı yayınını tüm dünyaya izletebiliyorsunuz. Twitter tarafından geliştirilen bu uygulama da Twitter üzerinden de giriş yapabiliyorsunuz. Bu şekilde Twitter takipçilerinize canlı yayın yapabiliyorsunuz.

Uygulama yayınlanmaya başladığı 10 gün içerisinde bir rekora imza attı ve 1 milyon kullanıcı tarafından kullanmaya başlanıldı. Diğer kullanıcı verileri ise yaklaşık 4 ay içerisinde 10 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşıldığı aktarıldı. Sitenin günlük ziyaretçi sayısı da bir hayli fazla arkadaşlar. Günlük tekil ziyaretçi sayısı 2 milyon civarında.

Uygulamanın CEO’su tarafından yapılan açıklamada uygulama içerisinde en çok “spam” larla mücadele ettiklerini ve çok yakında uygulamaya yeni özellikler ekleneceğini söyledi. Gerçekten yer ve zaman kısıtı olmadan istediğiniz yerde istediğiniz zaman arkadaşlarınız için canlı yayın yapabilir aynı zamanda onlarla sohbet edebilirsiniz. Kısa süre içerisinde popüler olan bu program daha da geliştirildikçe zirveden inmeyecektir eminim.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir