Pırlanta

tektaş

tektaş

Pırlanta:

Gün itibariyle gördüm ki fiyatları müthiş oynak bişidir bu. şimdi erkekler her ne kadar bi taş parçasına o kadar para veriyoruz dese de kadınlar için metadır tektaş, üçtaş, beştaş, hatta yeditaş. şimdi bi kere bu önkabulle olaya bakmak lazım. neyse, bir hediye almak üzere kuyumcular çarşısı tadında bir yere gittik bir kaç arkadaş. içimizden birinin tanıdığı bir kuyumcu olduğundan, almayı planladığımız hediyeyi daha uygun bir fiyata bulabiliriz diye. tabi, bu nesneye meraklı bir insan olarak, haliyle gider gitmez bakıyor, soruyorsun. sonra sana söylenen fiyatlarla dudaklarını uçuklatıp çıkabiliyorsun. neden mi? yok çok yüksek fiyatlardan falan değil, bilakis düşüklüğünden. piyasayı ele geçirmiş bir kaç firma var hepimizin bildiği. bunların satış fiyatlarına baktığında -örneğin 5 adet pırlanta taşı bulunan bir yüzük diyelim- neredeyse kıt kanaat geçinen bir aileyi bir yıl doyurur seviyede. fakat, tanıdığın biri varsa, bir tektaşı alelade bir altın halka yüzük fiyatına, göz alıcı, muhteşem, über, süper, ağız suyu akıttıran bir 5 pırlanta taş yüzüğü ise piyasada satılan herhangi bir tektaş fiyatına alabiliyormuşsun. nice yiğitler tektaş yolunda harap oladursun, işini bilen götürüyor olayı…

Pırlanta küpe:

küpe

küpe

sınava*girerken kötü polise denk gelirseniz sıkıntı olabilecek takı. yan tarafta millet patır patır içeri girerken niye benim küpelerim içeri alınmıyor? çünkü ben kötü polise gidiyorum. çok net. iyi polis yandan bakıyor, kulaklar kızarıyor vs.pırlanta küpe niz varsa sakın sınavda vs takmayın.. birde alırlar yada çalarlar.. Allah korusun..

Pırlanta kolye:

Deniz taşlarından yapıp, üstünede çeşitli figürler ve resimler çizerek sattığım, azbuçuk yolumu bulup para yaptığım aksesuar.
daha çok dişi kişiler kullanır, yakışırda, görüntüyü tamamlayıcı bir öğedir kanımca.

hayddiii gell, deniz taşı kolye 5 lira gelllinn hatunl….. öhömm, neyse.

pırlanta kolyeler var birde onlara zaten değer biçilemez ama paramız yokki alalım..
Pırlanta yüzük:

uzunca bir süre yüzük taktım. sonra çıkarttım. üzerinden çokça zaman geçti, tekrar taktım. yıllar yıllar sonra, yüzüğün sahibi kibarca bir başkası var demeden bir kaç ay önce yüzüğü kaybettim. bu en ağır kaybımdı. bizde adettendir ayrılık sonrası yüzüğü verene de, kadere de, gelmişe de geçmişe de söverek denize atmak.

atamadım. zaten pırlanta yüzük olduğundan atmam 🙂
zaten burada deniz de yok.

denizim bile yok, ben yüzük derdine düşmüşüm..
Pırlanta bileklik:

bileklik

bileklik

insanların bilek kısmına taktığı, renk ve çeşit olarak değişik türlere sahip aksesuar.

İsim yazanlar, simge olanlar, burçları ifade edenler, şanş bileklikleri.. pırlanta bileklikler.. sizin bileklerinize ve havanızı değiştiren aksesuarlar harika modeller yukarıda verdiğim linkte mevcut..

 

iLETİŞİM :

Mail :  info@lucispirlanta.com

Adres : Anafartalar Cad. Hanif Çarşısı No:24/23 06250 Ulus, Ankara

Tel : * *0 312 309 24 24

0 212 527 75 07

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir