Pizzanızı Facebook’tan Sipariş Edin!

Büyük pizza üreticileri arasında yer alan Domino artık Türkiye’de Facebook Mesenger üzerinden sipariş almayı kabul edecek. Dominos yeni geliştireceği bot ile ne durumda olursa olsun müşterilerine olay bir şekilde sipariş verebilme fırsatı sunuyor.

Mesenger üzerinden sipariş verme isteyen kişiler Domino’s Pizza’nın hesabına direk emoji olarak pizza gönderiyor. Bundan sonra ise bu botlara daha önce tanımladığınız tek tıkla sipariş seçeneğinizi seçere siparişinizi verebilirsiniz.

Domino’s Pizza siparişi konusunda kendisini süreli geliştiriyor. Firma daha önce drone ile pizza teslimatı ve emoji ile pizza siparişi yöntemlerini dünyanın farklı yerlerinde kullanmıştı ve bu konularda genellikle en son çıkan teknoloji ile beraber müşterilerine farklı bir deneyim yaşatıyor.

Domino’s Pizza Teknoloji Direktörü olan Gökhan Yoluaçık, yemek yeme kültüründe kolaylığın vazgeçilmez bir unsur olduğunu, bu tarz dijital kanalların müşterileri tarafından çok yoğun bir ilgi gördüğünü aynı zamanda bazı restoranlarda bu şekilde dijital satışların toplam satışların yüzde 50’sini geçtiğini belirtti. Yoluaçık, ilerideki dönemlerde bu sistemleri daha fazla geliştireceklerini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir