Playstation 4 Bir Günde Satış Rekoru Kırdı

Konsol oyunlarının büyük tutkusu olan PS4’ün 29 Kasım’da Avrupa ve Latin Amerika’ da piyasaya sürüleceğini blogumuzda duyurmuştuk. Bu kıtalar için henüz satış sunulmadığı için herhangi bir bilgi veremiyorum. Fakat ABD ve Kanada’da kullanıcıları ile buluşan Playstation 4 büyük bir rekora imza attı. 24 saat içerisinde 1 milyon adet konsolun satıldığını duyuran SONY oldukça mutlu. Diğer kıtalarda da aynı başarıyı göstermeye çalışan dev teknoloji şirketi SONY bu başarısını meraklı kullanıcılarına ve yapılan reklamların tüketici üzerinde ki etkisine bağlıyor. 

Benimde oldukça merak içerisinde bu konsolu bekliyor olmam da bu satışın ne denli büyük olabileceğini açıklıyor bana göre. Çünkü Playstation bir hayattır. Yenilenen versiyonu ile karşımıza çıkmasını beklediğimiz PS4 13 Aralıkta da ülkemizde piyasaya sürülecek. Hemen alma gibi bir durumum yok fakat bu oyuncak için para biriktirmeye başladım bile. Avrupa’da daha büyük bir satışın olacağı tahminlerim içerisinde. Ülkemizde ilk günlerde pek bir talep olacağını sanmıyorum. Çünkü vergiler ile bir hayli yüksek ücrete satılacak bu cihaz.

Playstation 4 ‘ün fiyatı ne kadar?

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de bu konsolun fiyatı. Geçtiğimiz aylarda yapılan tanıtım konferansında 399 dolar olarak belirtilen PS4 ülkemizde henüz ne kadara satışa çıkacağı bilinmiyor. Bir hayli fazla olacağını düşündüğüm fiyatı bende sizler kadar merak ediyorum. Umarız gücümüzün yeteceği bir fiyatla karşımıza çıkarlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir