Playstation 4 Satış Rekoru Kırdı

Sony PlayStation satışları hakkında yaptığı açıklamada PlayStation satışlarında bu zamana kadar gelmiş geçmiş en yüksek satış miktarına ulaştığını bildirdi. Bu satışların bu kadar yüksek olmasının sebebi Black Friday indirimleri olarak da görülüyor. PlayStation satış adedi 50 milyonu bulduğu söyleniyor.

Sony Interactive Entertainment Başkan ve Global CEO’su Andrew House yaptığı açıklamalarında PlayStation 4’ün 3 yıl önce lansmanı yapıldıktan sonra çok iyi satışlar gerçekleştirdiğini ve bu satışlardan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.

PS4 yazılım satışlarının da satışlarının gayet iyi olduğu belirtilirken PS4 yazılımlarının satışlarının gerek üçüncü taraflar, yayıncılar ve SIE WWS tarafından kullanıcılarına sunulan mutluluk verici yazılımlarda gücünü koruyor. Dünya çapında satışa sunulan PS4 oyunları da oldukça fazla satmaktadır. Bu oyunların satış fiyatları 4 Aralık 2016 tarihiyle 397 milyona ulaştığı belirtildi.

PS4 satışları hala devam ediyor. Şuan dünya üzerinde 122 ülke ve bölgede cihazlar satılıyor. Firma yaptığı açıklamalarında PS4’ü geliştirmeye devam edeceklerini ve daha eğlenceli bir hale getireceklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir