RedHack TİB’i Hackledi

RedHack TİB’i Hackledi

Son günlerin en tartışmalı gündem maddelerinden bir tanesi internete engel ve sansür olayı gündemi bir hayli meşgul etmeye devam ediyor. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı dahilinde kapatılan Twitter ve Facebook’tan sonra Redhack hacker grubu TİB’in internet sayfasını hackledi. Yasaklayan yasaklanır sloganıyla bu işlemi gerçekleştiren hack grubu gecenin geç saatlerinde siteyi ele geçirdi. Sabah saatlerinde normal haline dönen site şu an açık durumda.

Mesajlarını veren ve ilgili yerlere ulaştığını düşünen Redhack grubu Gezi olaylarından sonra aynı şekilde Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün ve birkaç daha önemli kurumun sitesini hacklemişti. Dünya’da nam salan işleriyle tanınan Redhack grubu gezi olaylarından sonra tutumlarına devam etmektedir. Siyasi olarak herhangi bir bilgi vermemeye çalışan ben sizlere sadece haber ulaştırmak için yazılarıma devam ediyorum.

Hiç bir şekilde gereksiz yorum yapmayın arkadaşlar. Aksi takdir de yayımlanmayacaktır yorumlarınız. Gündemden ve eğlenceden uzak kalmayın.