Redhack’ten Osmanlıspor ve AŞTİ’ye Saldırı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yayınladığı twitter’den sonra RedHack hack grubu, AŞTİ ve Osmanlıspor’un sitelerini hackledi.

Gezi olaylarında polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük olayından sonra bir süre farklı görüşlerden farklı fikirler gelmişti. Sol gruplara göre tamamen masum bir şekilde öldürüldüğü söylenirken, diğer kesimin, polise taş ve Molotof saldırısı yapılırken, öldürüldüğü söylenmekteydi. Olayla ilgili kamera kayıtlarının ortaya çıkmasından sonra tartışmalar dahada büyüdü.

Ancak olayın üzerinden yaklaşık 1 yıl geçtikten sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yeniden olayı gündeme getirmesi, sol hack grubu (RedHack) kızdırmışa benziyor. Melih Gökçek’in “Ethem Sarısülük ile ilgili yeni bant ortaya çıkmış… Bakın Allah aşkına saldırgan polis mi vandallar mı?” diye yaptığı paylaşım ve resimden dolayı hack grubunun hedefi oldu.

Kısa bir süre sonra Onursal başkanlığını yaptığı Osmanlıspor’un web sitesine hack saldırısı düzenleyen grup, daha sonra AŞTİ’ye ait web siteyi de hackleyip, imzalarını attılar. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, akıllara takılan yeni bir patlamanın olup olmayacağı yönünde. Farklı grupların, farklı görüşler bildirdiği Gezi olaylarında olaylar sakinleşirken, yeni bir söylemin yeniden olayların çıkmasına neden olabileceği konusunda da düşünmek gerekiyor. Hali hazırda ülke gündeminin karışık olması, bu tip olayların tırmanışa neden olabileceği üzerinde derinden düşünmek gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir