Reklamlar Ve Müzikleri

Reklamlar Ve Müzikleri
Reklamlar piyasaya yeni çıkmış ürün ve hizmetlerin tanıtımında kilit rol oynayan filmlerdir. Bu filmler sayesinde yeni ürün ve ya hizmetler insanlara tanıtılmış olur. Firmalar çeşitli yollarla ürünlerinin tanıtımını yapabilir ancak bunlar içerisinde en etkili sosyal medyada reklam yapmaktır. Çünkü birçoğumuzun evinde televizyon ve ya radyo mevcuttur. Birçok insan televizyonda reklamları izlemektedir. Reklamlar bu yüzden ürünlerin tanıtımında kilit rol oynamaktadır.
Reklamlar filmlerinde amaç akılda kalıcı ve etkili reklam filmleri oluşturmaktır. Reklam filmlerinde en önemli nokta reklam müzikleridir. Reklam müzikleri reklamların arkasında çalan müziklere verilen isimdir. 2007 yılında Almanya’ da yapılan bir araştırmada reklam müziklerinin reklamların beğenilmesinde en önemli ölçüt olduğu gözler önüne seriliyor. Yapılan araştırmanın sonucu reklam müziğinin reklam açısından ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

http://www.jinglebank.tv/ sitesinden başarılı reklam müziklerine ulaşabilirsiniz.
Reklam müziği besteleyicisinin dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle reklam müziği bestelenirken dinleyenin duygularını ateşleyebilmeli ve zihninde sanal resimler oluşturabilmelidir. Yani görsel açıdan etkin olmalıdır. Kısa, anlaşılır ve akılda kalıcı bir müzik olmalıdır. Bir başka nokta reklam müziklerinde kullanılacak müziğin popülerliğidir. Popüler müziklerin reklam müziklerinde kullanılması kısa vadede reklamın hızlı yayılmasını sağlayabilir ancak ileride müziğin unutulmasıyla beraber reklamın da unutulmasına neden olabilir. Bu açıdan bakıldığında akılda kalıcı bir reklam filmi oluşturmak istiyorsak özgün ve yaratıcı reklam müzikleri kullanmalıyız.
Reklamların içinde pek de dikkat etmediğimiz reklam müzikleri bu kadar etkilidir. İyi ve etkili bir reklam filmi için sağlam bir reklam müziği gereklidir. Reklama uygun kullanılan reklam müzikleri reklamların amacına daha uygun olmasını sağlarken uzun süre akıllarda durabilmektedir. Reklam müzikleri sayesinde verilmek istenen mesaj zihinlere daha iyi oturmaktadır. Bu yüzden bir reklam çekerken nu konuda iyi bestecilerle çalışmak gerekir
.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir