Sahurda Bu Gıdalarla Susuzluk Çekmeyin

Ramazan geldi orucumuzu tutmaya başladık. Günde 5-6 öğün yemek yiyen bir insan olarak 16-17 saat bişey yemeyip içmemek gerçekten zor oluyor. Daha kolay nasıl tutabilirim nasıl susuzluk çekmem gibi araştırmalar yaptım (: . Bunlara sizinde gerçekten çok ihtiyacınız olacak. Sahurda bu gıdaları yerseniz susuzluğunuzu en aza indireceksiniz. Deneyin..

1.Şeftali : Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır.Bağırsakları yumuşatır. Hazmı kolaylaştırır. Susuzluğu ve ağız kokusunu giderir.

2.Meyan şerbeti: Bağışıklık sistemini güçlendiren ve sıcak havalarda gazlı içeceklerin yerine tercih edilmesi gereken ve susuzluğu gün boyu gideren ender içeceklerden bir tanesi.( Bulunması biraz zor tabi ki )

3.Siyah üzüm: Antioksidan özelliği çok kuvvetli olan ve yaz aylarında kolayca bulunabilen siyah üzüm de susuzluğu gideren gıdaların başında geliyor.

4.Kavun ve karpuz: Yaz meyvelerinden olan kavun ve karpuz da sahurda soğuk olarak tüketildiğinde uzun süre su içme ihtiyacını gideriyor.

5.Ev yapımı Yoğurt: Evde hazırlanacak olan mayalanmış tuzsuz yoğurt da susuzluğu gidererek yazın sıcak günlerinde oruç tutanlara kolaylık sağlıyor.

6.Domates: Yüzde 95 oranında su içeren domates, serinleten bir sebze.

7.Hurma: Çöl meyvesi hurma, susuzluğu  gideriyor.

8.Maden Suyu: Soda susuzluğu gidermekte oldukça etkili bir içecek.

Bir çoğu evimizde olan şeyler zaten sahurda bir deneyin (: .

Hayırlı Ramazanlar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir