Samsung Galaxy Note Serisi Sona mı Erecek?

Her geçen gün bir Samsung Galaxy Note 7’nin patladığı haberleri hatta yeni “güvenilir” olarak çıkarılan Galaxy Note  7’lerin de patlaması sonucu yapılan toplantılardan sonra Samsung, Galaxy Note serisinin üretimini sonlandırabilir.

Samsung hem Güney Kore’nin hem de dünyanın dev teknoloji şirketlerinden. Fakat geçtiğimiz aylarda “dünyanın en iyi telefonu” sloganıyla çıkardığı Galaxy Note 7’lerin batarya sorunundan dolayı patlamasının ardından şirket telefonları incelemeye almıştı. Bunun sonucunda bütün kullanıcılarının telefonlarını yeni güvenilir Galaxy Note 7 ile değiştirme kararı alan şirket büyük bir zarar uğramasının ardından yeni Galaxy Note 7’ler de patlayınca rotasını tamamen Galaxy S7 üretimine çeviren Samsung  yakında Galaxy Note serisi ile ilgili önemli kararlar alacağa benziyor.

Samsung, normalde gelecek yıl Note 8’i çıkarmayı planlıyordu fakat kullanıcıların Galaxy Note 7’den yaşadığı kötü tecrübe sonucu Galaxy Note 8’in satışlarında istenilen rakamlara ulaşılamayacağı ve satışlarında büyük düşüş olacağı düşünülüyor.

Samsung bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmadı. Bu yüzden bu haberler büyük bir soru işareti olarak kalıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir